Jelenlegi hely

A tél végi immunerősítésről

Dr. Németh Zsuzsanna a Pécsimami homeopátiás szakértője ad tanácsot a tél végi immunerősítésről. Hiába vágynánk a tavaszi napfényre, sajnos még az időjárás egyelőre nem ígéri a tél végét.

Ezzel együtt, emiatt még mindig sokan szenvednek különböző légúti betegségekben, az influenza szezonnak sincs még vége.  A tél végén már nehezebben birkózunk meg a fertőzésekkel, könnyebben elkapjuk a betegségeket. Különösen igaz ez a gyerekekre, akik közösségbe járnak – és testvérkéikre is. 

Érdemes az immunrendszert erősíteni, ennek sokféle módja van. A jó immunrendszer alapfeltétele az vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban gazdag egészséges táplálkozás,bőséges folyadékbevitel. Sajnos ez közösségekben nem mindig valósul meg, de otthon érdemes odafigyelni a kicsi étrendjére, ivására. Naponta legalább egy- másfél liter folyadékot el kellene fogyasztani egy kisgyereknek is, ez leginkább ásványvíz, gyümölcstea, vagy gyógytea, természetes gyümölcslé legyen. Naponta fogyasszon a család gyümölcsöt, zöldséget.
 
Néhány tea is tele van jótékony hatású, immunerősítő összetevőkkel. Lehet kapni kifejezetten immunerősítő teakeveréket, a vörös tea (Rooibos tea) pedig már csecsemőknek is adható, édesítés nélkül is nagyon kellemes ízű.
Egyéb gyógynövény eredetű termékeket is használhatunk. Az Echinacin szirup, grapefruit magolaj (gyermekeknek a nem keserű ízűt válasszuk) és teafaolaj megelőzésre, de betegségek kezelésére is alkalmas.
A méz, propolisz csecsemőknek nem adható, de ha a gyermek biztosan nem virágpor allergiás, és szívesen elfogadja, adjunk bátran. Améz kiváló szénhidrát forrás, gazdag ásványi anyagokban, vitaminokban, fontos enzimeket és szerves savakat tartalmaz.
 

 
Antibiotikum szedése után mindenképp, de egyébként is indokolt ősszel és tavasszal bélflóra regeneráló szert ( lehetőleg komplex bélbaktérium tartalmú készítményt ) szedni, mert az ép bélflóra az ép immunrendszer alapfeltétele.
 
Mivel a gyümölcsök vitamintartalma tél végére már csak töredéke annak, ami ősszel volt, és a betegségek leküzdésében is jó segítség lehet, érdemes multivitamint, C vitamint szedni még 2-3 hónapig. Nagyon sokfajta készítményt lehet kapni, a gyerekek szívesen is fogadják az érdekes formájú, jó ízű vitaminokat, kisebbek a szirupokat. Szerencsésebb, ha természetes, nem szintetikus eredetű vitamint adunk a gyermeknek. A csipkebogyó közismerten nagyon magas C vitamin tartalmú, de a kivi, citrusfélék, savanyú káposzta, fekete retek is.
A csipkebogyót hideg vízben , egy éjjelen át áztassuk, utána kell elfogyasztani.
 
A fokhagyma az egyik legjobb természetes antibiotikum. A növények komplex formában tartalmazzák a vitaminokat, ásványi anyagokat, így egymás hatását erősítve jobban felszívódnak és hasznosulnak, mint a szintetikus készítmények.
 
 
 
 
Nemsokára kibújik a medvehagyma a Mecsekoldalban, sokféle formában fogyaszthatjuk azt is. Igazi csodanövény, 12x erősebb vér és májméregtelenítő, gomba és baktériumölő hatású, mint a fokhagyma. tehetjük vajkrémbe, levesbe, salátába, fagyaszthatjuk is, cseppeket is készíthetünk belőle.
A friss növényi csírák, zabpehely, növényi magvak, sőt a csicsóka, sárgarépa, sütőtök és zeller is szintén magas tápértékűek!
A gyerekek nem mindig fogyasztják szívesen a zöldséget és gyümölcsöt, de vidám színes salátákkal, gyümölcssalátákkal meg lehet hozni a kedvüket, főleg ha ők készíthetik el.
Ha hideg is az idő, naponta legyen kint a gyermek, legalább rövid időre. Nemcsak szeretnek a gyerekek kint játszani, de segít is, hogy kevésbé legyenek betegesek, ha nem lázasak, hamarabb gyógyuljanak. Sokszor a köhögés is kevesebb, ha levegőn van a gyermek ( ezt érdemes megfigyelni. Kruppos, ugató köhögéssel küzdő betegeknek kifejezetten jót tesz a hűvös levegő).
 
A homeopátia szintén jó segítség a baktériumok és vírusok elleni védekezésben. Jószerivel mellékhatásmentes, szelíd gyógymód, az édes golyócskákat a gyermekek szívesen fogadják, jól reagálnak a homeopátiára.
 
Vírusok, kiemelten az influenza elleni védekezés eszköze az Oscillococcinum, megelőzésre hetente egy alkalommal, betegség esetén naponta 2x kell alkalmazni.
 
A baktériumok legyőzésében segít az Echinacea, csakis alacsony potenciában naponta érdemes szedni, egy hét szedést egy hét szünet kövessen. Gyógynövénykánt és golyócskák formájában is alkalmazhatjuk, kúraszerűen ősztől – tavaszig.
A Vincetoxicum (Vadpaprika) is a vírusok elleni védekezést segíti, ezt is kúraszerűen kell szedni, az Echinaceával azonos módon.
 
Specifikusan az influenza elleni védekezést segíti még az Influenzinum (influenza vírus törzsekből készül). Szedését kifejezetten influenzás időszakban szoktuk ajánlani., megelőzi az influenzás megbetegedést vagy, ha az mégis kialakul, akkor annak lefolyását enyhébbé, rövidebbé teszi.
 
Ha a gyermek gyakran beteg, a megelőzés legjobb eszköze az alkati szer, amelyet egyénre szabottan kell felírni. Ez stabilizálja leginkább a szervezetet, az immunrendszert. Felírása egyénre szabott, alapos kikérdezés és vizsgálat előzi meg, így ehhez homeopata szakorvos segítségét kell kérni.

Betegségnél, otthon is jól lehet használnia homeopátiás komplex szereket náthánál, torokgyulladásnál, köhögésnél. Komolyabb tüneteknél, vagy ha 2-3 napig nem javul a beteg, mindenképp fel kell keresni háziorvost. Monokomponensű szerek alkalmazása már a homeopátia mélyebb ismeretét igényli, érdemes ebben szakorvos segítségét kérni.

 

Dr. Németh Zsuzsanna
www.doktorneni.hu
Tel.: 06-20/46 86 516
Email: info@doktorneni.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tudtad, hogy a kerti törpéknek is van világnapjuk?

Tudtad, hogy a kerti törpéknek is van világnapjuk?

Beköszöntött a jó idő és egyre több kertben felbukkannak ismét a kerti törpék. Lehet őket szeretni, vagy kimondottan utálni, egy biztos: bizony van világnapjuk is. Garden Gnome Day, vagyis a kerti törpék világnapját ugyanis minden év június 21-én ünneplik.
Te hogyan ünnepelnéd a Szülők Világnapját?

Te hogyan ünnepelnéd a Szülők Világnapját?

Tudtad, hogy a  Szülők Világnapját (Global Day of Parents) június 1-jén ünneplik világszerte?
Testmozgás és mentális egészség: a jólléthez vezető út

Testmozgás és mentális egészség: a jólléthez vezető út

Miért fontos a fizikai egészség mellett a mentális egészség megőrzése, fejlesztése?
Hogyan segíthetjük a gyermekek nyelvi fejlődését?

Hogyan segíthetjük gyermekünk nyelvi fejlődését?

A téma szakértője, tudása és a széleskörű  tapasztalata alapján biztos segítője lehet a hasonló problémával küszködő gyermekeknek és szüleiknek.
Ugrás az oldal tetejére